Ko par mums saka absolventi?

 
 
 
 Ilze Švarcbaha

Ilze Švarcbaha

Manu dalību Go Beyond programmā varu salīdzināt ar četrām stihijām – ūdeni, uguni, gaisu un zemi. 

ŪDENS. Sākumā nezināju, kam īsti esmu pieteikusies, kas notiks. Pirmais lielais uzdevums bija savākt finansējumu sociālajam projektam. Pat ja dotas 4 dienas un jāstrādā vienā komandā ar nesen iepazītiem cilvēkiem, viens mērķis virza komandu uz priekšu, lai to sasniegtu. 

UGUNS. Sociālais projekts Mobinga prevencija Ikšķiles vidusskolā bija labs piemērs, kā ideju realizēt no nulles. Tas sevī iekļāva visdažādākās situācijas: komunikāciju ar skolotājiem, skolas darbiniekiem, bērniem, sponsoriem, video konkursa organizēšanu, mācību stundas izveidi. Šāda tipa projektos galvenais ir nezaudēt motivāciju, kā vārdā tas tiek darīts. 

GAISS. Tas brīdis, kad sākas individuālie projekti un esi 100% pārliecināts par savu ideju – šūt kleitas un veidot kolekciju, esi atradis līdzcilvēkus, kas vēlas iesaistīties, tad sākas domas lidojums par nākotnes iecerēm un darbi, darbi, darbi. Svarīgi ir degt par savu ideju un ar to dalīties ar citiem, jo viens pazīs šuvēju, cits – fotogrāfu, un trešais būs potenciālais klients. 

ZEME. Jūtu, ka kopš iesaistīšanās Go Beyond esmu mainījusies – no cilvēka, kas samierinās ar esošo situāciju, uz cilvēku, kas realizēs savas idejas. Novēlu katram piedzīvot savu GO BEYOND!


Go Beyond programmas laikā esmu ieguvis un nostiprinājis dažādas prasmes. Man nozīmīgākā no tām bija laika plānošanas un noteiktu termiņu ievērošana. 10 mēnešu laikā šī bija viena no izaicinošākajām Go Beyond prasībām. Pieminot individuālo projektu, novērtējamākais ir tas, ka programmā iegūtās motivācijas un izvirzīto mērķu dēļ pie tā tika regulāri strādāts, kā rezultātā tika īstenots pirmais projekts līdz galam. No tā secināju, ka tam, ko tu dari, ir jāvelta pēc iespējas vairāk laika, jo iegūtais prieks no pabeigtā projekta atsver visu to, ko tu esi tā dēļ upurējis. Tādējādi programmas laikā esmu ieguvis citādu - daudz mērķtiecīgāku - skatījumu uz tām lietām, ko es daru. Galvenais aspekts šajā bija vide, motivētie cilvēki līdzās. Tas veido veselīgu konkurenci un vēlmi augt. Go Beyond man bija mazā dzīves instrukcija – gluži kā recepte šefpavāram, pēc kuras vadoties, iespējams izveidot visgardāko ēdienu. Manā gadījumā – saprast savas dzīves karti, pēc kuras vēlos turpināt doties ceļā. “Kurš gan cits, ja ne tu,” tie ir vārdi, kas galvā skan gandrīz katru dienu. Tā ir mana pārliecība, un paldies par to Go Beyond! 

 Konrāds Bušs

Konrāds Bušs


 Rita Rītiņa

Rita Rītiņa

Piesakoties Go Beyond, programmas apraksts tobrīd pilnībā atbilda manām vēlmēm par pašattīstību un izaugsmi. Viena no lielākajām atziņām un pārliecībām, kas tiek iegūta programmas laikā ir, ka mēs varam vairāk nekā paši spējam iedomāties, tikai jābūt kādam, kas to parāda, iedrošina vai palīdz - ir tikai jāuzstāda mērķis un jāiet uz to. Individuālā projekta sākumā man nebija skaidras vīzijas, ko es vēlētos darīt, zināju vienīgi to, ka gribu izdarīt kaut ko vērtīgu citiem, paliekošu. Cenšoties izvēlēties starp diviem sākumā it kā nesavienojamiem projektiem, tapa ideja, par ko biju pārliecināta, ka tā ir īstā. Šajā procesā nācās izmantot gan radošo domāšanu, gan censties saskatīt iespējas tur, kur liekas, ka to nav, gan arī nepadoties un strādāt, līdz esi apmierināts ar gala rezultātu. Tā nu mazais projekts, kas sākumā bija plānots kā viens pasākums vidusskolēniem, pārtapa par vairāku pasākumu sēriju par vairākām profesijām ne tikai vidusskolēniem, bet arī studentiem.

Taču visvērtīgākais man likās sociālais projekts programmas sākumā, no kura galvenā atziņa man ir, ka ,palīdzot citiem, es pati daudz ko ieguvu: jaunus draugus, plašāku skatu uz dzīvi, pozitīvas emocijas, neaizstājamu pieredzi un, protams, neaizmirstamas atmiņas. Par to varu noteikti ar pārliecību teikt, ka, ejot uz mērķi, ir jāiemācās izbaudīt arī pats process.