Claudio izaicinājums dalībniekiem

Jau par tradīciju kļuvis viena no Go Beyond programmas dibinātāja un lektora sniegtais izaicinājums jaunajiem programmas dalībniekiem - piecu dienu laikā savākt pēc iespējas lielāku naudas summu, kuru ziedot labdarībai.

Trešo gadu jaunieši lika lietā visus pieejamos resursus - savas idejas, kontaktus, spējas un iespējas, kā arī Claudio ieguldījumu -, lai paveiktu uzdevumu pēc iespējas labāk. Latiņa šogad pacelta īpaši augstu - kopējā ziedojumu summa pārsniedz 1300 eiro, kas vairāk kā trīs reizes apsteidz iepriekšējo rekordu! Lepojamies ar jauniešiem!

Par to, kā dalībniekiem veicās šajās piecās dienās, lasi tālāk!

ziedo-go-beyond-labdariba

"Tīģerpupiņu" komanda

Otrdienas un ceturtdienas vakarā Go Beyond jaunieši - "Tīģerpupiņu" komanda - paveica mini-challenge uzdevumu un sasniedza savu mērķi, pat augstāk nekā bija to gaidījuši. Ziedojumu vākšanas mērķis bija Latvijas trūcīgās ģimenes. Mūsu stāsts uzrunāja daudzus. Ne tikai vietējos, bet arī ārzemniekus. Komunikācija notika trīs valodās - latviešu, krievu un angļu. Pielāgojāmies ikvienam. Labi pavadīts laiks, izbaudīta katra rudens lietus lāse, komandas gars, Vecās Rīgas aura, sapņaini cilvēki un patiesi pozitīvas emocijas ik uz stūra.

Novēlam katram tādu dzīves komandu ar kuru gāzt lielus kalnu! Jaunieši, kas tagad saliedēti kopīgā darbā, ir atvērti jauniem izaicinājumiem un par ikvienu no mums Jūs dzirdēsiet arī turpmāk!

– "Tīģerpupiņu" komanda

Komanda kopīgi devās Rīgas ielās, tērpušies tīģera, zebras, pupiņas un citos tērpos, līdzi nesot jautru mūziku un priecīgu noskaņojumu. Satiekot ieinteresētus cilvēkus, jaunieši pastāstīja par savu mērķi un piedāvāja pret ziedojumu saņemt uz vietas tapušu poloroīda foto ar sevi un ziedotājiem. Īpaši daudz jauniešus uzklausījuši tūristi, kas vēlējušies zināt, ar ko nodarbojas šī jautrā grupiņa. Tā tūristiem palikusi atmiņa ne tikai par paveikto labo darbu, bet arī Rīgas apciemojumu. Kā vienu no izaicinājumiem šo dienu laikā jaunieši norāda mūsdienu aktualitāti - cilvēki pāriet uz bezskaidras naudas maksājumiem un gana daudz ziedot gribētāju to nevarēja izdarīt, jo līdzi nebija skaidras naudas.

pagep.jpg

"Atstarotāju" komanda

Vissvarīgākā atziņa, ko ieguvām viennozīmīgi ir – katrs VAR! Lai iegūtu līdzcilvēku atsaucību ir nepieciešama tikai izpratne vienam par otru un to arī šo dienu laikā mācījāmies. Satikām dažādus cilvēkus – tādus, kuri gatavi ziedot nesaņemot pretī neko, tādus, kurus priecē jauniešu veidota ideja, satikām arī skrejošos, ignorējošos un nesaprotošos cilvēkus – arī no viņiem mēs kaut ko guvām. Pavisam noteikti sapratām arī to, cik svarīgi ir palūkoties sev apkārt – ievērot to, kas mums ir tik daudz, bet citiem trūkst, un apzināties - mēs taču varam palīdzēt. Kaut vai ar mazu lentīti, ko var nopirkt katrā auduma veikalā, saspraustu ar piespraudi, varam pasargāt apkārtējo dzīvības un palīdzēt citiem, kuriem atbalsts ir nepieciešams. Pretēji stereotipiem, ka mūsdienās cilvēki ir egoisti, domā tikai par saviem līdzekļiem, kur tos ieguldīt – vai nopirkt jaunāko BMW vai šiko Burberry mēteli- ir ļoti daudzi cilvēki, kas izdzirdot vārdu labdarība uzreiz jau ver maciņu vaļā un pat priecājas, ka kāds vēlas ar tādu mazu nieciņu arī viņu dzīvību pasargāt. Kā arī, uzdevums lika apzināties, cik daudz cilvēku ir šajā atbalsta tīklā, kuri uz vienu mazu palīgā saucienu izstieps rokas, mīkstinās kritienu un padarīs to pat brīnišķīgu. Vārdos, smaidā, darbā un vēlmē ir patiess spēks.

- "Atstarotāju" komanda

Komanda izmantoja citu taktiku lielākas auditorijas piesaistei - katrs individuāli uzrunāja draugus, paziņas un citus interesentus, piedāvājot tiem ziedot labdarībai apmaiņā pret atstarotāju, kas papildināts ar Latvijas karoga lentīti. Tomēr piektdienas vakarā divi komandas biedri devušies atstarotājus piedāvāt arī Rīgas ielās sastaptiem svešiniekiem. Jaunieši teic ievērojuši divas atšķirīgas ziedotāju grupas: tie, kas vēlas iegūt savā īpašumā atstarotāju patriotiskās noskaņās, un tie, kas vēlas ziedot labdarībai, un kuriem šis atstarotājs ir tikai kā pievienotā vērtība. Tāpat komanda dalījās ar emocionālu stāstu, kas noticis piektdienas vakarā, Vecrīgā. Kad kādu brīdi abi komandas biedri jau bija vākuši ziedojumus, tie ievērojuši sievieti, kas pakritusi un skaļi sauc pēc palīdzības. Noskaidrojot situāciju atklājies, ka sieviete apzagta un viņai vairs neesot naudas, par ko nokļūt mājās. Tā jaunieši sapratuši, ka šis ir brīdis, kad viņi var palīdzēt ar saviem vāktajiem ziedojumiem pavisam reālā situācijā - šeit un tagad.

ziedo-go-beyond-labdariba-dr.klauns

"Dr. Klauna" komanda

Šajās dienās ir bijuši gan dažādi izaicinājumi, gan veiksmes, gan neveiksmes, bet visu esam pārvarējuši kā komanda viens otru atbalstot.

Ir pēdējā izaicinājuma diena un mēs pilnā sparā rosāmies, lai dienu noslēgtu pēc iespējas labāk! Šodien visu dienu vācam ziedojums lielveikala Galerija Rīga pirmajā stāvā. Esam saņēmuši pirmo atskaiti no organizācijas Dr. Klauns par ziedojumiem, kas viņu kontā ienākuši mūsu aktivitāšu rezultātā. Šobrīd esam gandarīti par paveikto, bet zinām, ka varam vēl daudz vairāk. Gribam pateikt lielu paldies jauniešu attīstības programmai GoBeyond un vienam no mūsu skolotājiem Claudio Rivera, kurš ar šo uzdevumu palīdzēja uzdrīkstēties mazliet vairāk un noticēt, ka mēs varam sasniegt savu mērķi un izdarīt kādu darbu, lai pasaule kļūtu kaut drusciņ labāka. Esam ļoti pateicīgi visiem, kas mūs atbalstīja šajās pāris dienās. Paldies mūsu ģimenēm un draugiem, kuri aktīvi dalījās ar mūsu aktivitātēm sociālajos tīklos. Paldies organizācijai Dr. Klauns par foršo sadarbību un vislielākais paldies katram ziedotājam! Esam priecīgi, ka mūsu darbošanās iespējams palīdzēs kādam bērniņam un viņa vecākiem grūtajā atveseļošanās posmā.

#drklauns #smiekliarste #ziedosmaidam #gobeyond

- "Dr. Klauna" komanda

Arī šī komanda izmantoja iespēju doties vākt ziedojumus, sadaloties pa mazākām grupiņām, pārsvarā - divatā. Jaunieši darbojušies Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, kafejnīcā Kuuka, kā arī Galerijas Rīga pirmajā stāvā. Taču pirms došanās ielās un ziedojumu vākšanas, pirmdienu jaunieši pavadījuši visu kārtīgi izplānojot - gan to, kādas mārketinga aktivitātes izmantos, gan to, kādus cilvēkus un uzņēmumus uzrunās, gan to, kurš kurā dienā kur dosies vākt ziedojumus, gan sazinājušies ar Dr. Klauns. Šis laiks ir bijis vērtīgi pavadīts, jo tieši uzrunāto cilvēku un uzņēmumu dēļ komandai izdevās piesaistīt vislielāko ziedojumu summu šogad (kā arī vislielāko starp visu gadu dalībnieku komandām). Jaunieši arī sastapušies ar dažādiem izaicinājumiem - ne visi uzrunātie cilvēki ticējuši, ka jaunieši ziedojumus nodos labdarībai, tāpat bijis grūti doties pie svešiniekiem un tos uzrunāt, kā arī nedēļas vidū bijis brīdis, kad savāktā summa šķitusi maza un nenozīmīga un komandas noskaņojums sašļucis. Taču nedēļas otrā puse bijusi īpaši veiksmīga, kas devusi iedvesmu un sparu darīt vēl vairāk! Tāpat arī svarīgs fakts, ar ko paši jaunieši īpaši lepojas - šī komanda tā arī neatvēra aploksni ar Claudio sniegto ieguldījumu idejas realizācijai, tā pierādot sev un citiem, ka iespējams paveikt daudz, ticot pašu spēkiem. 

Komandas prezentēja piecās dienās paveikto 4 dienu semināra otrajā nedēļas nogalē:

Dāvids Pavlovs