Ko par mums saka absolventi?

 
 
 
UNA ARBIDĀNE

UNA ARBIDĀNE

Jau pirmajā četru dienu seminārā sapratu, ka šī ir vieta, kur satiekās aktīvi un mērķtiecīgi jaunieši. Programmas laikā esmu ieguvusi ne tikai zināšanas no darbsemināriem, bet arī pieredzējusi dažādas situācijas gan sava individuālā projekta laikā, gan sociālā projekta laikā, tādējādi mācījusies darot. Mana vērtīgākā atziņa - tikai darot mēs varam augt!

RIČARDS KRIŽANOVSKIS

RIČARDS KRIŽANOVSKIS

Uzskatu, ka šī ir pasaules līmeņa iniciatīva, kura liek pamatus jēgpilnai, pilnvērtīgai un veiksmīgai karjerai. Piedaloties vairākās starptautiskās un vietējās jauniešu iniciatīvās, neesmu vēl redzējis tāda līmeņa profesionālismu, kāds ir Go Beyond komandai. Iesaku šo programmu tiem jauniešiem, kuri meklē veidus, kā sasniegt dzīvē vairāk, paralēli padarot to jēgpilnāku.

DĀRTA KAMILLA-KAMBALA

DĀRTA KAMILLA-KAMBALA

Jauns redzesloka plašums, varēšanas augstums un skaidrāka vīzija turpmākai nākotnei. Esmu pilnveidojusi sevi kā līderi ne vien profesionālajā izaugsmē, bet arī personīgajā dzīvē, iemācoties uzstādīt kvalitatīvus mērķus un noteikt prioritātes, kas savukārt palīdz pieņemt apzinātus lēmumus izvēlētajā nākotnes virzienā. Visizaicinošāko ambīciju priekšā esmu saņēmusi izcilas mācības, pieredzi un ticību saviem spēkiem.


RAIVO VILCĀNS

RAIVO VILCĀNS

Go Beyond man radīja brīnišķīgu iespēju uzzināt, ko nozīmē darīt gudri un darīt pilnvērtīgi. Ļāva atklāt savus talantus, savas problēmas un ieraudzīt tās pārvaramā gaismā.

Mana pārliecība ir skaidra - Go Beyond- tas ir ceļš uz pilnvērtīgāku dzīvi ikvienam, kas iesaistās programmā!

ILZE ŠVARCBAHA

ILZE ŠVARCBAHA

Manu dalību Go Beyond programmā varu salīdzināt ar četrām stihijām – ūdeni, uguni, gaisu un zemi. 

ŪDENS. Sākumā nezināju, kam īsti esmu pieteikusies, kas notiks. Pirmais lielais uzdevums bija savākt finansējumu sociālajam projektam. Pat ja dotas 4 dienas un jāstrādā vienā komandā ar nesen iepazītiem cilvēkiem, viens mērķis virza komandu uz priekšu, lai to sasniegtu. 
UGUNS. Sociālais projekts Mobinga prevencija Ikšķiles vidusskolā bija labs piemērs, kā ideju realizēt no nulles. Tas sevī iekļāva visdažādākās situācijas: komunikāciju ar skolotājiem, skolas darbiniekiem, bērniem, sponsoriem, video konkursa organizēšanu, mācību stundas izveidi. Šāda tipa projektos galvenais ir nezaudēt motivāciju, kā vārdā tas tiek darīts. 
GAISS. Tas brīdis, kad sākas individuālie projekti un esi 100% pārliecināts par savu ideju – šūt kleitas un veidot kolekciju, esi atradis līdzcilvēkus, kas vēlas iesaistīties, tad sākas domas lidojums par nākotnes iecerēm un darbi, darbi, darbi. Svarīgi ir degt par savu ideju un ar to dalīties ar citiem, jo viens pazīs šuvēju, cits – fotogrāfu, un trešais būs potenciālais klients..
ZEME. Jūtu, ka kopš iesaistīšanās Go Beyond esmu mainījusies – no cilvēka, kas samierinās ar esošo situāciju, uz cilvēku, kas realizēs savas idejas. Novēlu katram piedzīvot savu GO BEYOND!

SINDIJA BORA

SINDIJA BORA

Go Beyond mani ir iemācījis, ka jāmāk novērtet un izmantot tās spējas, kas manī ir, nevis mēģināt atdarināt citus.


ELFA KALNIŅA

ELFA KALNIŅA

Ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet kopumā iegūta neatsverama pieredze un zināšanas, kas, neesot šai programmā, diez vai būtu iegūtas. Ir satikti vērtīgi cilvēki, ar kuriem kopā tālāk iet gan projekta, gan arī citus ceļus. Go Beyond noteikti nav domāts visiem, un arī man tas bija liels izaicinājums, jo komandas darbs man vienmēr ir bijis svešs un ne visai tīkams. Termiņi un noteikumi arī nav mans labākais ceļa biedrs, tomēr tas lika paskatīties uz visu ar pavisam citādākām acīm un saprast, ka tieši tas, ka tas viss nav priekš manis, patiesībā ir priekš manis! Izvirzīt, iet un sasniegt mērķus ir ļoti būtiski, bet svarīgi arī atcerēties, ka katram ir savs veids, kā nokļūt pie vēlamā mērķa.. To un vēl ļoti daudz citu atziņu esmu guvusi esot programmā. Man bija prieks sastrādāties ar komandu, ar dalībniekiem un visiem iesaistītajiem - koučiem, mentoriem, lektoriem. Katrs satiktais ir kaut ko iedevis. Un tieši tāpēc man Go Beyond asociējas ar cilvēkiem, ar pieredzi, ko viens otram dod neatkarīgi no vecuma un zināšanām.

KONRĀDS BUŠS

KONRĀDS BUŠS

Go Beyond programmas laikā esmu ieguvis un nostiprinājis dažādas prasmes. Man nozīmīgākā no tām bija laika plānošanas un noteiktu termiņu ievērošana. 10 mēnešu laikā šī bija viena no izaicinošākajām Go Beyond prasībām. Pieminot individuālo projektu, novērtējamākais ir tas, ka programmā iegūtās motivācijas un izvirzīto mērķu dēļ pie tā tika regulāri strādāts, kā rezultātā tika īstenots pirmais projekts līdz galam. No tā secināju, ka tam, ko tu dari, ir jāvelta pēc iespējas vairāk laika, jo iegūtais prieks no pabeigtā projekta atsver visu to, ko tu esi tā dēļ upurējis. Tādējādi programmas laikā esmu ieguvis citādu - daudz mērķtiecīgāku - skatījumu uz tām lietām, ko es daru. Galvenais aspekts šajā bija vide, motivētie cilvēki līdzās. Tas veido veselīgu konkurenci un vēlmi augt. Go Beyond man bija mazā dzīves instrukcija – gluži kā recepte šefpavāram, pēc kuras vadoties, iespējams izveidot visgardāko ēdienu. Manā gadījumā – saprast savas dzīves karti, pēc kuras vēlos turpināt doties ceļā. “Kurš gan cits, ja ne tu,” tie ir vārdi, kas galvā skan gandrīz katru dienu. Tā ir mana pārliecība, un paldies par to Go Beyond! 

ELĪNA INGELANDE

ELĪNA INGELANDE

Go Beyond ir bijis ļoti nozīmīgs pagrieziena punkts manā personīgajā un profesionālajā izaugsmē. Programmā satiku ārkārtīgi motivētus, drosmīgus un reizē sociāli atbildīgus jauniešus, no kuriem mācīties un iedvesmoties. Tieši šī vide ļāva man noticēt, ka spēju veikt pārmaiņas, tāpēc Go Beyond laikā ar citu programmas dalībnieci Lindu aizsākām veidot Latvijā pirmo programmēšanas skolu bērniem Learn IT. Šobrīd šī skola ir izaugusi no hobija līdz pilna laika darbam.


EDUARDS KRŪMIŅŠ

EDUARDS KRŪMIŅŠ

Darbs ar sevi un citiem, ar prātu un no visas sirds.

Go Beyond - tie ir divi vārdi, kas caurvijuši pēdējos 4 manas dzīves gadus un atstājuši lielu nospiedumu. Ne tikai nospiedumu, bet ko krietni vairāk - šie ir vārdi, kuri mani pavadījuši no rīta līdz vakaram, liekot dzīvi uztvert, kā izaugsmes arēnu, kurā nepārtraukti nepieciešams iet pāri savām izdomātajām robežām, doties tālāk, lai sasniegtu vairāk, pārsniegt savus agrākos labākos rezultātus un vienmēr apzināties, ka esmu jaunā sākuma pozīcijā un viss sākas tieši šeit un tagad.
Savas gaitas programmā uzsāku 2014. gadā kā programmas dalībnieks, kad tā laika draudzenes (nu jau sievas) iedrošināts, izvēlējos dzīvē pamēģināt ko jaunu, piešķirt jaudu savai personīgajai izaugsmei un paplašināt savu redzesloku. Nebiju gan iedomājies, ka interneta anketa, ko pildīju, un stundu garā intervija ar programmas vadītājiem tik ļoti nākotnē mainīs manu dzīvi. Nespēju vēl lāga attapties, kad jau darbojos arī programmas vadības komandā un pēdējos divus gadus arī kā programmas vadītājs. Šajos gados esmu iemācījies ļoti daudz. Katrs no šiem posmiem, kuros esmu darbojies Go Beyond, man ir pavēris jaunus apvāršņus, palīdzējis saprast daudz jauna par sevi un par citiem, kā arī veicinājis manu pārliecību, ka es varu sasniegt rezultātu un es to izdarīšu. No manas dzīves ir izsvītroti “es nevaru” vai “man jau trūkst pieredzes” un “citi jau to izdarīs labāk”. Jā, reizēm ar to sanāk apdedzināties, bet tā jau notiek ar katru no mums. Prieks, ja ir iespēja apdedzināties un ieraudzīt savu šī brīža iespēju robežas atbalstošā un saprotošā vidē, kas caurstrāvo Go Beyond. Kad lasīju par programmu un arī pēcāk, kad gāju prezentēt šo programmu citiem jauniešiem, nespēju aptvert vārdos, ko īsti nozīmē personīgā izaugsme, emocionālā inteliģence, līderības prasmes, komunikācijas prasmes un citi lietotie termini, kas raksturo programmu. Atskatoties varu secināt, ka, neatkarīgi no definīcijas, šīs ir lietas, kas katram parādās citā gaismā un katram ir nepieciešams strādāt tieši no sava skatu punkta ar visu, ko programma sniedz. Man ir liels prieks, ka Go Beyond programma ir tieši tā būvēta un dod iespēju katram iet absolūti individuālu attīstības ceļu, kas tam ir vispiemērotākais, lai arī uzdevumi visiem sākotnēji šķiet gaužām vienādi. Individuāla pieeja un iesaistītie cilvēki, manuprāt, Go Beyond dod vislielāko pievienoto vērtību un ļauj programmai pieslēgt arī cilvēku sirdis, ne tikai prātus. Daudzi satiktie uzņēmēji un sabeidriski aktīvie ļaudis man ir teikuši, ka šādu programmu vajadzētu iziet ikvienam jaunietim. Nereti tiek minēts arī tas, ka programma būtu nepieciešama, ne tikai jauniešiem, bet visu vecumu darītājiem. Šiem apgalvojumiem es lielā mērā varu piekrist, tāpēc aicinu ikvienu, kurš atbilst uzņemšanas kritērijiem, izmantot šo iespēju, lai dotos cīņā pats ar sevi un rastu iespēju paplašināt savu redzesloku un savas darbības rādiusu!
Jā, varbūt būs grūti. Jā, noteikti būs arī priecīgi. Jā, tas būs visnotaļ izaicinoši. Jā, būs jāieskatās sev un patiesībai acīs. Jā, katra ieguvums ir tieši atkarīgs no gatavības ieguldīt savu laiku un enerģiju. Jā, tas ir to vērts gan vairāku mēnešu, gan arī vairāku gadu garumā!

MONTA GEIDĀNE

MONTA GEIDĀNE

Go Beyond programma man iemācīja, ka viss ir paveicams, nepieciešams tikai uzdrīkstēties un soli pa solim tuvināties mērķim.
Go Beyond programmas ietvaros attīstīju savu biznesa projektu – interneta veikalu jaunajiem apģērbu & aksesuāru dizaineriem no Latvijas. Absolvējot Go Beyond, nodibināju arī uzņēmumu, lai turpinātu iesākto. Gāja interesanti, gāja grūti un smieklīgi un vēlreiz grūti, tomēr visa secinājums, ka no sarežģītām situācijām mēs mācāmies daudz, krietni vairāk kā no veiksmes. Tas gan nenozīmē, ka mums vajadzētu tiekties uz neveiksmēm, tas pašas pavada un māca mūs, lai veiksme būtu ar īsto uzvaras garšu. Go Beyond ietvaros uzsākto biznesa projektu noslēdzu ar dizaineru produktu pirmo reālo izbraukuma tirdzniecību, kas notika 2017. gada Positivus festivāla ietvaros. Projekts ir iepauzēts, ne tāpēc, ka zudusi ticība, gluži pretēji, ir radusies izpratne, ko darīt nevajag un kā darīt labāk, efektīvāk, ātrāk un vienkāršāk.
Mans personīgais ieteikums būtu jebkuram biznesa projektam veltīt maksimāli daudz laiku, noteikti ar stundu pēc darba nepietiks – nepieciešama tīra enerģija, spriestspēja, mirdzošas acis, patiesa ticība, skaidrs prāts un tad arī izdosies.
Lai izdodas jaunajiem censoņiem un novēlu ņemt no Go Beyond visu, ko šī programma dod - novērtēt, iedvesmoties, izbaudīt un mācīties. Go Beyond man nozīmēja laiku, kurā varēju augstskolā gūtās zināšanas pielietot praktiski reālā biznesa projektā. Gūtā pieredze Go Begond ietvaros nav pielīdzināma praksei, kuru nepieciešams iziet augstskolas laikā, tas ir kaut kas daudz vertīgāks, jo iemāca domāt patstāvīgi, pašam iziet cauri labirintiem, lai saprastu, kā lietas notiek. Kas noteikti nav mazsvarīgi, pirmo reizi pārvarēt to barjeru, ka to var un tas nav nekas liels – nodibināt uzņēmumu, runāt ar sadarbības partneriem, plānot uzņēmuma darbību, stratēģiju, ienākumu avotus. Izklausās varbūt sarežģīti, bet darot patiesi izdarāmi un vienkārši, īpaši, ja blakus ir tādi iedvesmotāji un palīgi kā Go Beyond komanda.


RITA RĪTIŅA

RITA RĪTIŅA

Piesakoties Go Beyond, programmas apraksts tobrīd pilnībā atbilda manām vēlmēm par pašattīstību un izaugsmi. Viena no lielākajām atziņām un pārliecībām, kas tiek iegūta programmas laikā ir, ka mēs varam vairāk nekā paši spējam iedomāties, tikai jābūt kādam, kas to parāda, iedrošina vai palīdz - ir tikai jāuzstāda mērķis un jāiet uz to. Individuālā projekta sākumā man nebija skaidras vīzijas, ko es vēlētos darīt, zināju vienīgi to, ka gribu izdarīt kaut ko vērtīgu citiem, paliekošu. Cenšoties izvēlēties starp diviem sākumā it kā nesavienojamiem projektiem, tapa ideja, par ko biju pārliecināta, ka tā ir īstā. Šajā procesā nācās izmantot gan radošo domāšanu, gan censties saskatīt iespējas tur, kur liekas, ka to nav, gan arī nepadoties un strādāt, līdz esi apmierināts ar gala rezultātu. Tā nu mazais projekts, kas sākumā bija plānots kā viens pasākums vidusskolēniem, pārtapa par vairāku pasākumu sēriju par vairākām profesijām ne tikai vidusskolēniem, bet arī studentiem.
Taču visvērtīgākais man likās sociālais projekts programmas sākumā, no kura galvenā atziņa man ir, ka ,palīdzot citiem, es pati daudz ko ieguvu: jaunus draugus, plašāku skatu uz dzīvi, pozitīvas emocijas, neaizstājamu pieredzi un, protams, neaizmirstamas atmiņas. Par to varu noteikti ar pārliecību teikt, ka, ejot uz mērķi, ir jāiemācās izbaudīt arī pats process.