Digitālās prasmes karjeras izaugsmei

Aprīļa noslēgumā Go Beyond sadarbībā ar Microsoft Latvia un Accenture Latvia pulcēja vairākus desmitus aktīvus, augt un darboties gribošus jauniešus vienuviet, lai runātu par digitālajām prasmēm un to nozīmi mūsdienu darba tirgū. Digitālās prasmes kļūst arvien nozīmīgākas, gluži kā sociālās prasmes, kuras nepieciešams nepārtraukti pilnveidot un attīstīt.

Semināra ievadā Andrejs Juščenko (Microsoft Office biznesa grupas Latvijā vadītājs) uzskatāmi demonstrēja to, cik strauji ir notikusi tehniskā revolūcija un kā informāciju tehnoloģijas palīdz strādāt krietni ātrāk, kvalitatīvāk un efektīvāk. Edīte Millere (Accenture Latvia Dažādības vadītāja / RigaTechGirls līdzveidotāja) savukārt uzsvēra to, kā visdažākās nozares savā ikdienas darbā iekļauj tehnoloģijas, norādot, ka IT jau sen vairs nav tikai programmētāju darba lauks. Tika runāts arī par to, ka IT nozarē ir vieta ļoti daudz un dažādām profesijām un profesionāļiem. Semināra pirmās daļas noslēgumā Ričards Križanovskis (Upmatched izpilddirektors, Go Beyond programmas absolvents) dalījās savā pieredzē par personīgo attīstību, tās nozīmi ikviena dzīvē, un kā viņam augt ir palīdzējuši dažādi interneta rīki un aplikācijas.

Otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja izmēģināt divas no trīs semināra darbnīcām. Šajās darbnīcās Microsoft Student Partners Maija Obrumāne un Austris Cīrulnieks dalījās rīkos, kas palīdz ērti, ātri un viegli uztaisīt mājaslapu un aplūkoja dažādus produktivitātes rīkus, ko izmantot, lai varētu labāk sagatavot vizuālos materiālus un efektīvi sadarboties ar kolēģiem attālināti. Paralēli norisinājās arī darbnīca par idejas pārvēršanu prototipā, ko vadīja Emīls Syundyukov (Start(IT) vadītājs). Emīls stāstīja par labāko prototipa izstrādes paņēmienu, kas palīdz ietaupīt laiku un citus resursus, jau sākuma posmā saprotot galvenos produkta virzīšanas elementus. Norādīja, ka būtiski ir ne tikai koncentrēties uz idejas realizēšanu un praktisko pielietojumu, bet arī detalizēti definēt personu jeb potenciālo pircēju. Emīls jauniešiem ļāva pašiem praktiski izveidot prototipu, to attīstot tikai no idejas līmeņa. Tas savukārt ļāva saprast, ka pat šķietami vissarežģītākās idejas ir realizējamas un prototipa izstrādei nav nepieciešams ieguldīt daudz laika – var pietikt vien ar 3 minūtēm!

DAŽAS DALĪBNIEKU ATZIŅAS PĒC SEMINĀRA:

  • Viss kļūst ātrāks un mums jāspēj tikt tam līdzi.
  • Arī ne-programmētājs var strādāt programmēšanas kompānijā.
  • Mājas lapu ir iespējams uztaisīt nezinot programmēšanas valodas.
  • Nākotne jau ir tagad, ļoti daudz rīku un informācijas ir internetā, vajag tikai meklēt.
  • Tehnoloģiju nozare attīstās, un pat nebiju domājusi, ka darbošanās iespēju ir tik daudz.. pavisam noteikti nākotnē mums visiem šīs zināšanas noderēs.
4 maijs 2018