Go Beyond ’21 sākās ar 4 dienu semināru hibrīdā formātā

Go Beyond 2021 programma tika iesākta ar četru dienu semināru, kurš ilga divas nedēļas nogales. Šogad šis seminārs bija īpašs ar to, ka pirmajā nedēļas nogalē tas notika hibrīda veidā – viena daļa dalībnieku un lektoru darbojās klātienē, otra daļa darbojās attālināti, sēžot savās mājās. Savukārt, otrajā nedēļas nogalē, valstī esošās situācijas dēļ, seminārs turpinājās tikai Zoom platformā.

Pirmā nedēļas nogale

Pirmās nedēļas nogales pirmā diena sākās ar to, ka dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar saviem sociālā projekta komandas biedriem un šī gada Go Beyond vadības komandu, kā arī klausīties un iesaistīties paneļdiskusijā ar Go Beyond programmas dibinātājiem un absolventiem. Tradicionāli programmu iesāka Go Beyond līdzdibinātājs un ilggadējs lektors Claudio A. Rivera, kurš deva ieskatu tajā, kas ir panākumi un līderība, raksturs un vērtības. Dalībnieki neiztika arī bez mūsu dibinātāja iecienītās izaicinājuma aktivitātes, kura mērķis bija šajā drūmajā laikā spēt piecu dienu laikā pozitīvi ietekmē pēc iespējas vairāk Latvijas jauniešus. Tur nu gan dalībniekiem bija ko pasvīst!

Otrajā dienā darbs turpinājās ar to, ka bija jāiemācās veidot SMART mērķus. Tā ir Go Beyond programmas viena no svarīgākajām sastāvdaļām, jo mērķu izvirzīšanas prasme būs nepieciešama visu septiņu programmas mēnešu laikā! Ar šo gudrību dalībniekiem dalījās vadības komandas pārstāvji – Rūdolfs Grundmanis un Arsenijs Sergejevs. Savukārt, Kristaps Brants, kurš arī ir šī gada vadības komandā, ar dalībniekiem ieskatījās personīgās izaugsmes vīzijā. Pie mums bija ieradies arī ICF pārstāvis, Sergejs Sarajevs, kurš uzbūra ainu par to, kas ir individuālais koučings un kāds ir tā mērķis. Tuvojoties pirmās nedēļas nogales noslēgumam, dalībniekiem pienāca kārta arī vienai no apjomīgākajām semināra daļām, kas bija LUMINA personības testa analīze, kuru novadīja enerģiskā Gita Meldere.

Otrā nedēļas nogale:

Otrā nedēļas nogalē notika pilnībā attālināti. Iesākām ar to, ka dalībniekiem beidzot bija iespēja uzzināt, kas būs viņu četru mēnešu sociālā projekta partneri un uzticētā projekta galvenais mērķis. Nav vairs noslēpums, ka mūsu šī gada lieliskie sociālā projekta parneri ir Freedom61, SOS bērnu ciemati Latvijā, Saint Luke Group. Kad projektu mērķis bija skaidrs, nācās ķerties klāt projektu vadības pamatu izprašanai, ar ko Go Beyond dalībniekiem palīdzēja Andrejs Sergejevs.

Noslēdzošajā semināra dienā Glen Grant pastāstīja, kāda vispār ir sociālo projektu nozīme un būtība, dodot ieskatu arī savā līdzšinējā projektu pieredzē. Ņemot vērā, ka turpmākos četrus mēnešus dalībniekiem būs jāstrādā komandās, Laura Kunstberga pastāstīja, kas ir komandu koučings un kādēļ to ir svarīgi izmantot. Darbojoties komandās, protams, ļoti svarīgs ir arī atbalsta mehānisms, tādēļ ar tā nozīmi padalījās Eduards Krūmiņš, kurš ir Go Beyond absolvents un arī viens no bijušajiem vadītājiem. Kad apjomīgā četru dienu seminara lekcijas bija rūpīgi noklausītas un svarīgās detaļas pierakstītas, beidzot pienāca laiks dalībniekiem kopā ar mūsu sadarbības partneriem un komandas koučiem uzsākt darbu pie sociālo projektu plāna, mērķiem un to realizēšanas detaļām!

Kopš programmas uzsākšanas, ir pagājis jau mēnesis. Prieks par to, ka darbi raiti virzās uz priekšu! Vēlam socialo projektu komandām veiksmi un izturību arī turpmākajos mēnešos!

Vēlamies teikt arī lielu paldies mūsu atbalstītājiem, kuri mums ļoti palīdz realizēt Go Beyond programmas vīziju! EY, Riga Business School, SPIIKIIZI, AbbVie, ICF Latvia, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

15 decembris 2020