“Katrs pats savas dzīves līderis” Siguldā

Jauniešu attīstības programma Go Beyond jau 8 gadus Latvijā aicina jauniešus strādāt pie savas pašattīstības.

Kaut programmu veiksmīgi pabeiguši ir jau vairāk nekā 100 jaunieši, lielākā daļa no absolventiem dzīvo Rīgā. Lai arī reģionos dzīvojošie jaunieši varētu aktīvi strādāt pie savas pašattīstības, sadarbībā ar Siguldas novada domi šī gada vasarā īstenojām pašattīstības programmu “Katrs pats savas dzīves līderis”, piedaloties vairākiem Siguldas jauniešiem.

Siguldas jauniešu telpā “Pabūt” ar novada aktīvākajiem jauniešiem piecu dienu garumā iesākām viņu pašattīstības ceļu. Nodarbību laikā tika sniegtas lekcijas un praktiskas nodarbības par mūsdienās nepieciešamām prasmēm – laika plānošanu, komandas darbu, prezentācijas prasmēm, savstarpējo komunikāciju, kā arī savu resursu novērtēšanu. Kopā ar mums bija dažādi profesionāļi, kuri dalījās ar savām zināšanām – aktrise Ārija Stūrniece Liepiņa un Raivis Kalniņš, uzņēmuma “Brain Games” izpilddirektors un citi.

Lai savas iegūtās zināšanas varētu uzreiz pielietot praksē, jauniešiem komandas darbā bija jāatrisina kāda pilsētas jauniešu problēma. Tika izveidotas divas komandas, kuras risināja sev aktuālākos jautājumus – velosipēdu novietnes trūkumu Siguldā un jauniešu pasākumu trūkumu pilsētā.

Komanda, kura centās atrisināt velosipēdu novietņu jautājumu, nedēļas laikā ar aptaujas palīdzību atrada vairākas vietas, kur Siguldas jaunieši vēlētos papildus velo novietnes un tajās izlika sarkanas lapas ar tekstu: “Te ir nepieciešama velo novietne”. Tādējādi tika pievērsta uzmanība vajadzībai. Otra komanda nedēļas kulminācijā izveidoja kopā būšanas pasākumu ar iespēju noskatīties filmu un spēlēt galda spēles, kuru apmeklēja krietns pulks siguldiešu.

5 jūlijs 2019