Seminārs: Prezentēšanas prasmes

Pagājušajā nedēļā jauniešiem bija iespēja apmeklēt semināru par prezentēšanas prasmēm, kuru vadīja Krista Vāvere, kura ir pieredzējusi mediju komunikācijas un prezentāciju vadīšanas pasniedzēja, trenere un konsultante, žurnāliste ar vairāk kā 20 gadu praktisko pieredzi. Seminārs sastāvēja no divām daļām – no praktiskās, kur jaunieši prezentēja savus projektus, un teorētiskās, kur uzklausīja, ko vajadzētu uzlabot prezentācijā un kā veiksmīgāk pārliecināt klausītāju.

Seminārā liels akcents tika likts uz to, kā prezentēšanas prasmes var praktiski pilnveidot un pielietot ikdienas dzīvē – runājot ar citiem cilvēkiem. Spilgti palika atmiņā Kristas Vāveres teiktais: “Prezentēšanas prasmes jūs izmantosiet visā dzīves garumā, tad kāpēc to neiemācīties darīt labi?” Dažas vērtīgās atziņas no pašiem jauniešiem:

  • Izproti, kas konkrēti ar tevi notiek, kad esi stresā – tas ir vienīgais veids, kā to mazināt. Tīna Pētersone.
  • Ar darbu var pat balsi izmainīt. Apzinoties nepilnību un pie tās piestrādājot, runāt var iemācīties arī nerunātājs. Santa Karluša.
  • Pauzes dod laiku klausītājiem sagremot informāciju. Paula Pūcīte.
  • Jāmaina sava attieksme pret prezentēšanu – ne kā man sanāks, kā es izskatīšos, bet ko es varu sniegt auditōrijai! Inese Muceniece.
  • Jārunā vienkāršā valodā – lai publika saprastu. Ernests Madelāns.
4 janvāris 2017