Sociālo projektu starppprezentācijas – atspēriens noslēgumam!

Sociālie projekti sniedz iespēju programmas dalībniekiem attīstīt savu prasmi strādāt komandā, kā arī paplašināt savu un līdzcilvēku redzējumu par sociāliem izaicinājumiem sabiedrībā. Starpprezentācijas ir brīdis, kad projekts ir noiet pusceļā. Tas ir brīdis, kas apstāties un lepoties ar padarīto, kā arī reflektēt par kļūdām un projekta izaicinājumiem. Tā ir iespēja, kad tikties ar citiem Go Beyond dalībniekiem un saprastu, cik tālu esam nonākuši, kā arī ar viesu atbalstu saprast un virzīties uz nākamajām virsotnēm.

3. aprīlī Go Beyond komanda, dalībnieki un viesi piedzīvoja 3 komandu sociālo projektu prezentācijas. Jauniešu paveikto novērtēja un dalījās ar savu pieredzi Raivis Kalniņš, kas viens no Go Beyond dibinātājiem un ilggadīgs komandas loceklis un treneris, Brain Games CEO, Aija Tūna, Latvijas valsts Simtgades biroja izglītības un jauniešu projektu vadītāja, kā arī Ģirts Reķēns, strādājis LIAA Eksporta veicināšanas nodaļā, un šobrīd ir Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs.

Šogad sociālo projekti tiek īstenoti sadarbībā ar SOS bērnu ciematu Valmierā, organizāciju Dr.Klauns, kā arī ar Cēsu audzināšanas iestādi.

Ir skaidrs, ka jebkuram bērnam ir nepieciešama ģimene un mājas, kurās bērns jūtas pasargāts, bet ne vienmēr tas ir iespējams.  Tāpēc SOS bērnu ciemati ir vieta, kur bērniem, kas palikuši bez bioloģisko vecāku aprūpes, ir iespēja uzaugt ģimenē, saņemt mīlestību, būt drošībā, socializēties un mācīties. SOS bērnu ciematu uzdevums ir sniegt viņam visas nepieciešamās prasmes, lai viņš nākotnē spētu rūpēties par sevi un tuviniekiem. Pieaugot jaunietim ir pašam jāplāno savs laiks, sava dzīve, kā arī savi izdevumi. Iepazīstoties ar SOS bērnu ciemata pārstāvjiem, jaunieši pietuvojās šai videi, lai saprastu kā sniegt savu ieguldījumu jauniešu prasmju attīstībā!

Dr. Klauns uzdevums ir palīdzēt bērniem aizmirst bailes, sāpes un dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas. Organizācija pastāv tikai no sabiedrības ziedojumiem, un ziedojumu tendence ir būt svārstīgiem – vienu mēnesi tie ir augsti, citu var būt patiesi zemi. Tomēr ir skaidrs, ka Dr.Klaunu darbs ir nepieciešams patstāvīgi! Lai veicinātu ziedojumus, ir jāveicina sabiedrības izpratne par ziedojumu nozīmīgumu, un ir mūsu auditorija – jaunieši un studenti ir pasīvākā ziedotāju grupa. Iemesli tam var būt dažādi, bet kas ir tas, ko mēs ar to varam iesākt? Jaunieši prezentēja, kā pievērsušies šim jautājumam.

Visbeidzot, Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem dzīvo jaunieši, kuriem ir atņemta brīvība. Ikdienu jaunieši pavada mācībām, lai atgriezties sabiedrībā, tie varētu iesākt kvalitatīvu dzīvi. Bet ne vienmēr tā notiek, un jaunieši nav gatavi dzīvei un darba videi, kā arī sociālās prasmes var būt ierobežotas. Ar kādiem izaicinājumiem darbā ar šo projektu Go Beyond jaunieši saskārās, un ko tie plāno paveikt? Jaunieši prezentēja noietu pusceļu, un ar nepacietību tiek gaidīts projekta noslēgums!

Jaunieši ir ieguldījuši nozīmīgu darbu darbu un ir paveikuši pirmo sociālo projektu posmu, tādēļ vēlamies viņus apsveikt par pirmo sasniegto virsotni!

3 aprīlis 2019